Ciekawe
Należymy:

Odnaczenia:


Realizujemy:
Przedszkole Partnerskie:


Partnerzy:


Wspieramy:
O nasPrzedszkole "Słoneczna Szóstka" z Oddziałami Zamiejscowymi funkcjonuje od 1 września 2008r. Mieści się w lewym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 6. Przedszkole zlokalizowane zostało w samym sercu malowniczego osiedla Helenki. Bezpieczna okolica oraz duża ilość terenów zielonych stwarzają możliwość wszechstronnego rozwoju. Przedszkole posiada oddziały zamiejscowe w Pyszącej, Psarskim oraz przy ul. Wyszyńskiego 4 i 11 w Śremie. Aby stworzyć przedszkole na miarę najznakomitszych placówek edukacyjnych na świecie, sięgnęliśmy po najlepsze wzorce i wyznaczyliśmy sobie najwyższy cel. "Słoneczna Szóstka" tworzy takie warunki aby umożliwić osiągnięcie sukcesu każdemu wychowankowi, na każdym etapie nauki. To właśnie osiągnięty przez dziecko sukces motywuje go do dalszego działania, tworzenia i wysiłku.

Przedszkole posiada ogród dydaktyczny z żywymi zwierzętami: (króliki, papugi) oraz ogród dydaktyczny ze zwierzętami naturalnych wielkości wykonanych z masy żywicznej (lew, żyrafa, słoń, tygrys, struś, krokodyl, wiewiórka, pingwiny). Jest to jedyna taka baza na ogrodzie przedszkola w całym kraju. Nasza placówka posiada własną bibliotekę otwartą dla dzieci i rodziców, salę z tablicą interaktywną, nowocześnie wyposażone sale oraz monitoring w całym przedszkolu.

Stawiamy na bardzo wysoką jakość naszych usług, bezpieczeństwo i kreatywność! Nasze przedszkole to prawdziwa przygoda dla każdego dziecka - pozwólcie mu ją z nami przeżyć!


OFERTA BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Zajęcia Dydaktyczne - (zajęcia codzienne):

Poprzez różne zabawy i ćwiczenia odbywa się Edukacja językowa dzieci. Przedszkolaki poznają poszczególne litery na tle całego alfabetu, wyrazu. Uczone są również prawidłowego odczytywania liter i wybrzmiewania głosek. Codziennie nauczyciele prowadzą z dziećmi ćwiczenia oddechowe, które są podstawą prawidłowej wymowy.
Edukacja matematyczna
Poprzez gry i zabawy dzieci uczą się podstawowych umiejętności matematycznych.
Czas relaksu
są to zajęcia wyciszające, które najczęściej Nauczyciele prowadzą po obiedzie. Dzieci gromadzą się słuchając muzyki relaksacyjnej, czytanych bajek, opowieści, audycji przyrodniczych.
Zajęcia Nowatorskie (kilka razy w tygodniu)
English games
2 razy tygodniu prowadzony jest przez Nauczyciela języka angielskiego (lektora) z pełnym wykształceniem w tym kierunku i zgodnie z wybranym przez niego programem. Zajęcia prowadzone są w formie zajęć oraz zabawy.
Język angielski
2 razy tygodniu prowadzony jest przez Nauczyciela języka angielskiego (lektora) z pełnym wykształceniem w tym kierunku i zgodnie z wybranym przez niego programem. Zajęcia prowadzone są w formie zajęć oraz zabawy.
Zajęcia Umuzykalniające (rytmika)
są to warsztaty muzyczne organizowane dwa razy w tygodniu, podczas których dzieci uczą się śpiewać piosenki do odpowiedniego akompaniamentu, elementów tańca, poczucia rytmu, poczucia świadomego ruchu, wysokości dźwięków. Ważnym elementem tych zajęć jest też improwizacja dzieci.
Gimnastyka Ogólnorozwojowa
zajęcia te wykorzystują i rozwijają naturalną potrzebę ruchu u dzieci. Ćwiczenia te dają dzieciom wiele radości i są okazją do rozładowania wszelakich napięć, które występują u przedszkolaków w ciągu dnia.
Edukacja plastyczna
przedszkolaków wzbogaca aktywność umysłową, pobudzają wyobraźnię, kształtują osobowość oraz wzbogacają przeżycia.
Zajęcia przyrodnicze
są to zajęcia, podczas których Nauczyciele przeprowadzają zabawy o tematyce geograficzno-przyrodniczej, zapoznając dzieci w formie zabawy i ruchu z nowymi treściami lub utrwalając wcześniej poznane.
Zajęcia kreatywne organizowane raz w tygodniu:

Mini Origami
- są to zajęcia ze sztuki składania i zaginania papieru. Dzieci wykonują papierowe stworzenia i przedmioty. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię, poprawiają sprawność manualną, pomocną przy nauce pisania. Uczą cierpliwości, skupienia uwagi, dokładności. W grupie najmłodszej dzieci oswajają się z papierem, poznają jego strukturę, zaginają i składają go na różne sposoby, tworząc pierwsze, proste prace. Dzieci od lat 4 wykonują z pomocą Nauczyciela pierwsze figurki papierowe, wymagające większej sprawności manualnej. Starszaki za pomocą zaginania, składania papieru tworzą bardziej skomplikowane dzieła.
Zajęcia plastyczne
to zajęcia plastyczne i techniczne, na których dzieci uczą się wykorzystywać materiały powtórnie. Podczas tych zajęć, uczymy współpracy w zespole. Dzieci uczą się szacunku do przyrody i segregowania śmieci. Wykonują np. z masy solnej różne przedmioty w formie przestrzennej lub na płaszczyźnie. Same obserwują, jak schnie ich dzieło, jak zmienia się jego kolor, dowiadują się, w jaki sposób powstają masy plastyczne.
Robotyka
to zajęcia podczas których dzieci poznają robota i zaczynają zaliczać pierwsze zadania, w których poruszają się przy pomocy programowania. Każde wykonane zadanie daje doświadczenie. Podobnie jak dorastające dziecko, robot staje się coraz mądrzejszy, silniejszy i wciąż się rozwija. Photon jest prawdziwym przyjacielem i towarzyszem, który sprawi, że dzieci nie będą się nudzić i nabędą pożytecznych umiejętności.
Mały kuchcik
to zajęcia podczas, których dzieci wraz z nauczycielami przygotowują różnego rodzaju potrawy i dania. Dla przedszkolaków zajęcia są zabawą i wielką przygodą, których efektem będą właściwe nawyki żywieniowe.
Doświadczenia Świata
Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Celem przeprowadzonych zabaw badawczych jest rozwijanie aktywności poznawczej dziecka a także pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania, wyjaśniania i stawiania wniosków.

Darmowe zajęcia dodatkowe poza podstawą programową:

Warsztaty Multimedialne - przeznaczone są dla dzieci od lat 5. Są to zajęcia, zapoznające dzieci z podstawową obsługą komputera oraz z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo - słuchową - pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo - ruchowej, np. trening manualny - poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły - wzrok, dotyk, słuch.
Konstrukcje z lego z elementami matematyki - są to zajęcia podczas, których uczymy, budujemy i bawimy. Wykorzystywane zestawy klocków są dopasowane do wieku i możliwości uczestników, co sprzyja rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. A konieczność współdziałania w grupie rówieśniczej pozwala uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Warsztaty plastyczne - Celem jest rozwijanie umiejętności twórczych oraz uzdolnień plastycznych dzieci poprzez różnorodne działania artystyczne.
Kółko teatralne - Głównym celem kółka teatralnego jest zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznawanie środków wyrazu artystycznego, kształcenie umiejętności podczas zabaw twórczych. Wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych zakończonych występem przed publicznością.
Piłka nożna prowadzona przez trenera UKS.

Zajęcia cykliczne:

Zdrowi i sprawni - młodzi ekolodzy są to zajęcia, których celem jest promowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie wrażliwości ekologicznej oraz promowanie różnorodnych dyscyplin sportowych. Zajęcia uczą cierpliwości, kontaktu z przyrodą i dają dużo satysfakcji. Podczas zajęć dzieci uczą się sadzenia roślin, tworzą swoje mini ogródki. Jest to m.in. sprzątanie Świata, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Sportu, Światowy Dzień Wody, itp.
Moja mała ojczyzna - zajęcia maja na celu budzenie zainteresowania przeszłością historyczną i kulturową naszego regionu poprzez poznanie legend, faktów historycznych i ukazywanie piękna zabytków.
Poznajemy zawody - Podczas zajęć dzieci mają zajęci, na których dowiadują się dużo ciekawych rzeczy na temat zawodów. Mają organizowane spotkania m.in. z kucharzami, ekspedientami, podróżnikami, policjantami, strażakami, tancerzami, sportowcami.
Zajęcia otwarte dla rodziców - są to warsztaty organizowane przez Nauczycieli danej grupy dla dzieci i ich rodziców. Zajęcia trwają około godzinki i są to cenne minuty dla dziecka i jego rodzica, bo dają możliwość pobycia razem, wykonania wspólnie danej pracy, zabawy i poznania rówieśników swojego dziecka, zintegrowania się z innymi rodzicami.
Tradycją są również Wspólne Wigilie i Śniadanka wielkanocne.

Organizujemy również:
* Religia
* Logopedia
* Pomoc psychologa
* Przedszkole realizuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Współpraca ze Środowiskiem lokalnym:

Szkoła Podstawowa:
Adaptacja dzieci 5,6-letnich do warunków szkolnych- wizyta przedszkolaków w szkole, poznanie szkolnej sali, udział w lekcji szkolnej, udział w imprezach i konkursach organizowanych przez sąsiednią placówkę.
Komenda Powiatowa Policji w Śremie:
Spotkanie z funkcjonariuszem Policji- pogadanka na temat pracy policjanta, zasad zachowania bezpieczeństwa wobec osób obcych i zwierząt, kontrola pojazdów dokonywana przed wyjazdami na wycieczki autokarowe.
Państwowa Straż Pożarna w Śremie
Wycieczka do Straży Pożarnej w Śremie- spotkanie dzieci ze strażakami, zwiedzanie obiektu, zaprezentowanie sprzętu gaśniczego oraz pogadanka na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.
Muzeum Śremskie:
Udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum w ciągu roku szkolnego.
Biblioteka Publiczna:
Wizyta w bibliotece - udział w zajęciach bibliotecznych: poznanie pracy bibliotekarza, rozmowa o warunkach korzystania z biblioteki oraz o zasadach zachowania się w bibliotece; prezentacja zbioru bibliotecznego, korzystanie z księgozbioru bibliotecznego.
Dom Pomocy Społecznej:
Okazjonalne występy dzieci- wykonywanie upominków.
Schronisko dla zwierząt

Szczególne osiągnięcia:
* II Miejsce w Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków
* Oznaczenie tytułem "Szkoła odkrywców Talentów" - MEN
* Oznaczenie tytułem "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" - MEN
* Przedszkole "Słoneczna Szóstka" PRZEDSZKOLEM ROKU
* Certyfikat Programu "Mamo, Tato wolę wodę"
* Certyfikat KidZone "Strefa szczęśliwych dzieci"
* Oznaczenie tytułem "Pracodawca roku 2013"
* Certyfikat Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
* Certyfikat programu "Akademia Zdrowego" Przedszkolaka"
* Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki - UNICEF
* Certyfikat "Szkoły Złotych Serc" KASISI
* Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków
* Akademia Aquafresh
* Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Mam 6 lat" - MEN
* II Miejsce w Ogólnopolskim konkursie "KARTONYnagród" organizowany przez program MLEKO Z KLASĄ!
* Wyróżnienie dla przedszkola w konkursie "Biblioteka ciągle w grze!"
* 6 profesjonalnych płyt nagranych przez dzieci i nauczycieli z Przedszkola
* Coroczna organizacja Konkursu Kulinarnego
* oraz wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i między przedszkolnych

Godziny otwarcia:

Przedszkole czynne:
Śrem 5:30-17:00
Psarskie 6:30-16:00
Pysząca 7:30-16:00
Wyszyńskiego 4 oraz 11 6:30-16:00
Sekretariat: 7:30-15:00
Sekretariat: 7:30-15:00
OPŁATY:
Za każdą godzinę ponad 5 godzin realizacji podstawy programowej (8:00-13:00) - 1,00 zł oraz koszty wyżywienia.